Exkluzívne Vám ponúkame na predaj Hotel - Žit v meste Bolquere vo francúzskych Pyrenejách.

Navrhni cenu
Cena:780 000 € Dátum poslednej zmeny: 04.01.2018 Cena je konečná. Žiadne ďalšie poplatky pre realitnú spoločnosť.
Číslo zákazky:2029
Kraj:
Okres:
Obec:
Ulica:Bolquere
Kategória:Hotely a reštaurácie
Druh:hotel, penzion
Stav objektu: kompletná rekonštrukcia
Vek objektu: 0
Úžitková plocha: 585 m2

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

Exkluzívne Vám ponúkame na predaj Hotel - "Žit" v meste Bolquere vo francúzskych Pyrenejách.

Hotel sa nachádza v nadmorskej výške 1750 metrov na južnej strane, 1 km od lyžiarskeho strediska Font Romeu Pyreneje 2000, 400 m od obchodov, reštaurácii a kompletného občianskeho vybavenia. Ponúkaný dom má 585 metrov štvorcových obytnej plochy a je situovaný v Bolquere, blízko lesa na pozemku 1287 metrov štvorcových. Hotel ponúka ubytovanie s kapacitou 18 miest v 5 izbách /izby bez kúpeľne/ a s kapacitou 20 miest v 7 izbách /kúpeľňa súčasťou/. Celková kapacita je tak 38 ľudí. Ďalších 125 metrov štvorcových obytnej plochy tvoria obývacia izba /spoločenská/ s krbom,

jedálenská časť, salón s knižnicou a detským kútikom. Hotel je vybavený profesionálnou kuchyňou, ktorá je kompletne vybavená a zariadená. Umožňuje ponúkať kvalitné kulinárske zážitky pre ubytovaných hostí. V budove sa taktiež nachádza byt, vhodný a vyhovujúci pre bývanie budúcich majiteľov o rozlohe 65 metrov štvorcových. Byt je trojizbový s terasou, smerovanou k hlavnej ceste. Hotel prešiel kompletnou rekonštrukciou v priebehu niekoľkých posledných rokov. Bolo vymenené zariadenie izieb, technického zázemia, vymenený komplet celý požiarny systém a taktiež prebehla potrebná oprava elektriky, ktorá bola následne skontrolovaná príslušnými kontrolnými orgánmi /Marce 2015/ a platí po dobu 4 rokov.

Geografická poloha a klíma

Hotel - Žit“ je situovaný v nadmorskej výške 1750 metrov v srdci prírodného parku katalánskych Pyrenejí, v lese na južnej strane v časti Bolquere. Blízkosť od Španielska a Andorry je dôležitým pozitívom. Všetky obchody /supermarket, lekáreň, zdravotné centrum je vo vzdialenosti cca do 500 metrov, mestský úrad a škola 2,5 kilometra, stredná škola 3 kilometre/. Hotel je hodinu a 15 minút od mesta Perpignan, hodinu a 30 minút od pláže, 2 hodiny a 30 minút od Barcelony, Toulouse, Carcassonne a 3 hodiny od Montpelier. Časť Bolquere, ako aj Font Romeu, je známa tým, že viac ako 300 dní v roku je slnečných. Mnoho známych športovcov, ktorí reprezentujú Francúzsko v zimných ako aj letných športoch sa pripravujú vo Font Romeu práve kvôli klimatickým podmienkam.

Lyžiarske stredisko Font Romeu Pyreneje 2000 sa nachádza 1 kilometer od hotela, centrum Font Romeu 3,5 kilometra, ostatné strediská 10-40 minút /Espace Cambre d Aze, Les Anles, Formigueres/. Počas zimnej sezóny funguje kyvadlová doprava, ktorá jazdí medzi hotelom a zjazdovkami, preto je pre ubytovaných hostí ako aj pre budúcich majiteľov jednoduché a pohodlné prepravovať sa na svahy. Zastávka je priamo pred Hotelom.

O budove Hotela

Hotel je postavený zo žuly a z dreva. Nachádza sa na pozemku o rozlohe 1287 metrov štvorcových. Celková obytná plocha je 582 metrov štvorcových rozdelených do troch úrovní.

- Prízemie /226,46 metrov štvorcových/ s prístupom pre osoby so zdravotným postihnutím, 6 izieb, 1 kuchyňa spojená s jedálňou, spoločné sprchy, 2 WC a WC so sprchou pre postihnutých

- Prvé poschodie /256,58 metrov štvorcových/ kde sa nachádza jedáleň, zároveň veľká spoločenská miestnosť s krbom a posedením, salón s knižnicou a detským kútikom, kancelária, kuchyňa a WC.

Na prvom poschodí sa nachádza aj byt vhodný pre budúcich majiteľov o rozlohečasti terasy a druhý z vrchnej časti terasy zo záhrady.

Od roku 2008 prešiel takmer celý hotel rekonštrukciou. Vymenil sa kotol, zrenovovali sa všetky izby aj spolu s kúpeľňami, WC, vymenili dvere a okná, elektrika, požiarne zabezpečenie, zveľadil sa aj zovňajšok domu so záhradou.

Ústredné kúrenie a teplá úžitková voda fungujú na základe systému dvoch kotlov, ktoré boli vymenené v roku 2009, ak sa aj jeden pokazí dokáže to druhý utiahnuť, takže je to ekonomickejšie a aj jednoduchšie na údržbu. Do kotlov sa používajú aj granule, ktoré sa zabezpečujú z firmy v Barcelone. Je to ekonomickejšie, ekologickejšie a veľmi spoľahlivé. Žit sa nachádza v oblasti hojnej na výskyt dreva, takže zdroje sú ľahko dostupné. Okná sú dvojité bez akéhokoľvek úniku tepla.

Pred domom sa nachádza prenajaté súkromné parkovisko, ktoré umožňuje pohodlné parkovanie pre ubytujúcich sa hostí.

Hotel funguje ako Žit nepretržite od roku 1992.

Dom ponúka ubytovanie s kapacitou 18 miest v 5 izbách /izby bez kúpeľne/ a s kapacitou 20 miest v 7 izbách /kúpeľňa súčasťou/.

Dom je vybavený profesionálnou kuchyňou, ktorá je kompletne vybavená a zariadená.

Umožňuje ponúkať kvalitné kulinárske zážitky pre ubytovaných hostí.

Gite d etape“ (slovenské označenie „Žit“) znamená, že všetky izby nemajú vlastnú sanitu, nemajú na izbách WC a kúpeľňu. Sú to izby na ktorých sa nachádzajú aj poschodové postele, vhodné napríklad na ubytovanie nejakých športovcov a tak ďalej.

Kapacita 18 ľudí v 5 izbách:

2 izby kde je kapacita 5 osôb

1 izba kde je kapacita 4 osoby

1 izba, ktorá môže byť braná aj ako konfortnejšia, tá je na vrchnom poschodí, ale keďže má poschodovú posteľ, tak je cenovo k týmto lacnejším, ale má samostatnú kúpeľňu 1 izba kde je kapacita 1 osoba

Na prízemí, kde sa nachádzajú tieto izby sa nachádza spoločná sanita, kde sú tri sprchy a 4 umývadlá.

Ďalej sa tam nachádzajú dve WC a jedna zvlášť kúpeľňa s WC pre telesne postihnutých. Žit má aj bezbariérový prístup k spodným izbám, čo je ďalšia výhoda.

Vrchné poschodie, čo sa nazýva Chambre d Hotes, kde je kapacita 20 ľudí v 7 izbách:

1 izba s kapacitou 1 osoby, ktorá ma na izbe umývadlo, ale sprcha sa nachádza na chodbe, ale je len pre túto izbu

1 izba s kapacitou 1 alebo 2 osôb s kúpeľňou na izbe

2 izby s kapacitou 2 osôb s kúpeľňou na izbe

1 izba s kapacitou 4 osôb s kúpeľňou na izbe

1 izba s kapacitou 4 osôb s kúpeľňou na izbe aj s WC

1 izba s kapacitou 5 osôb s kúpeľňou

Na tomto poschodí sa nachádzajú na chodbe spoločné WC.

Vybavenie hotela:

Izby zostávajú kompletne zariadené, vrátane nábytku v salóne a v jedálni, kompletné vybavenie v kuchyni, v práčovni, ako aj nástroje na záhradu a vybavenie s údržbou.

7 izieb od 1 až 5 osôb, s vlastnou sprchou. Všetky izby sú individuálne zariadené v horskom duchu, kombinácia dreva, kamenné múry v teplých farbách ...

Informácie o výnosnosti ubytovacích kapacít:

Noc s raňajkami: ......................... od 27 € / os.

Dospelý - polpenzia: ................... od 39 € / os.

Deti 6 -11 rokov ........................... od 32 € / os.

Deti 2-5 rokov .............................. od 27 € / os.

Piknik ............................................ 7,50 € (nutné objednať deň vopred)

Pobytová taxa navyše ................ € 0,60 / deň / os.

Večera je spoločná v priateľskej atmosfére. Ponúka sa chutná domáca strava v katalánskych „farbách“.

Večera zahŕňa: predjedlo, hlavný chod, dezert a víno. Jedlá podávané v čase o 19:30 (20 h v júli a auguste) a my vám ponúkame 1/2 hodiny pred predjedlo.

makler
POZNÁMKA:

Kontaktovať ma môžete e-mailom, ako aj prostredníctvom mobilných aplikácii:

Signal Messenger / WhatsApp / Viber / SMS / MMS

Maklér:Ing. Arpád Šereš
Telefón:0905665900
E-mail:seres-ZVNC-kbpartners.sk
 Všetky nehnuteľnosti makléra
Neboli ste spokojní s našim maklérom?
Informujte nás!




Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.


©2011 K&B Partners. Všetky práva vyhradené. Redakčný systém Reality Export, Top #1. Reality